R e k l a m a

Futsal. Znany trener Klaudiusz Hirsch nowym szkoleniowcem BSF!

-

Klub z Bochni poinformował we wtorek o zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Już w najbliższym meczu drużynę BSF poprowadzi mający na koncie wiele trenerskich sukcesów Klaudiusz Hirsch.

Jak poinformowano w komunikacie, podpisana umowa obowiązywać będzie do dnia 30 kwietnia 2022 roku z opcją przedłużenia na kolejne lata. Hirsch zastąpi na ławce trenerskiej Macieja Wołoszyna, który objął tę funkcję „awaryjnie” tuż przed rozpoczęciem sezonu, gdy okazało się, że z powodów zdrowotnych pracy w Bochni nie będzie mógł kontynuować Marcin Waniczek. Od początku klub informował, że to sytuacja tymczasowa i trwają starania o zakontraktowanie nowego trenera. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Klaudiusz Hirsch to niezwykle barwna i bardzo znana postać, nie tylko w polskim, ale i w światowym futsalu. Jako trener zdobył z klubem Akademia FC Pniewy dwukrotnie tytuły Mistrza Polski w Futsalu (2010/2011 i 2011/2012). Drużyna z Wielkopolski pod jego wodzą wystąpiła również w UEFA FUTSAL CUP (odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów), w sezonie 2010/2011 awansowała do Elite Round, czyli najlepszej „szesnastki” w Klubowych Mistrzostwach Europy. W latach 2010/2012 prowadził Akademicką Reprezentację Polski w Futsalu, z którą w 2010 roku wywalczył na Mistrzostwach Świata w Serbii piąte miejsce. Na przełomie roku 2012/2013 był selekcjonerem Reprezentacji Polski w Futsalu.

Od 2013 roku Hirsch jest trenerem Reprezentacji Polski w minifutbolu (piłka nożna sześcioosobowa). Z tą ostatnią Reprezentacją w roku 2018 i 2019 zdobywał tytuły Wicemistrza Świata, odpowiednio w Portugalii i na greckiej Krecie.

W ostatnich latach trener Hirsch związany był ze słowackim futsalem. Federacja naszych południowych sąsiadów zatrudniła go na stanowisku trenera Reprezentacji Słowacji Lobiet. Dodatkowo był odpowiedzialny za grupy młodzieżowe U21, U19 i U17 chłopców.

Cel: awans do Ekstraklasy

– Bardzo się cieszę, że tak znakomity fachowiec zdecydował się podjąć z nami współpracę – nie kryje zadowolenia prezes BSF Rafał Czaja. – To znak, że klub nasz ciągle się rozwija, że przykładamy wagę nie tylko do organizacji, doboru zawodników ale dbamy przede wszystkim o odpowiednie szkolenie kadr, którymi dysponujemy. To też dowód na to, że klub traktowany jest jako profesjonalny partner do współpracy. Jestem pewien, że trener Hirsch będzie się u nas czuł jak u siebie w domu, a to pozwoli mu na realizację planów tak osobistych jak i klubowych, tych sportowych oczywiście. Cel jest niezmienny od początku sezonu: awans do Ekstraklasy!

Rafał Czaja dodaje: – Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za pracę w naszym klubie trenerowi Marcinowi Waniczkowi, życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Szczególne słowa podziękowania także dla trenera Maćka Wołoszyna, który sprostał zadaniu i niejako wyzwaniu w najtrudniejszych momentach jakich znalazła się drużyna, a jego „otwarcie” (osiem zwycięstw w ośmiu kolejnych meczach) pewnie jeszcze długo pozostanie nie do pobicia.

Z kolei trener Klaudiusz Hirsch komentuje:

We wrześniu bieżącego roku, po zakończeniu pracy w Słowackiej Federacji Futsalu postanowiłem zrobić sobie przerwę do końca sezonu. Rozłąka z futsalem nie trwała jednak długo. Propozycja z Bochni pojawiła się akurat wtedy, gdy zaczęło mi futsalu brakować. Cel klubu jest jasny, a ja bardzo chcę pomóc w awansie do ekstraklasy. Zespół jest młody, z dużym potencjałem i chęcią do nauki. Bardzo podoba mi się przedstawiona wizja rozwoju klubu i mam nadzieję, że uda się krok po kroku wspinać na coraz wyższy poziom organizacyjny i sportowy.


Patronem medialnym drużyny BSF jest Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia