Dziś Dzień Wcześniaka. Specjalne prezenty dla malutkich pacjentów bocheńskiego szpitala

-

Pięknie przystrojony jest dziś Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w Szpitalu Powiatowym w Bochni.  Na korytarzach pojawiły się baloniki i szarfy oraz plakaty. Po zmroku oddział zostanie specjalnie podświetlony na kolor fioletowy – który jest kolorem wcześniaków.

– W taki sposób po raz pierwszy w naszym szpitalu obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka dzięki temu, że został otwarty Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka, w którym mają zapewnioną opiekę noworodki przedwcześnie urodzone – tłumaczy Ewa Nalepa koordynująca pracę na Pododdziale Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP.

Tylko w tym roku w bocheńskim szpitalu urodziły się 83 wcześniaki. Obecnie w placówce przebywa ich czworo.

Dla każdego z nich personel oddziału przygotował specjalny prezent (oczywiście w kolorze fioletowym), który symbolizuje delikatność i wyjątkowość czyli cechy wcześniaków.

– Zachęcamy rodziców do podzielenia się z nami zdjęciami swoich maleńkich pociech, którymi cały zespół lekarsko-pielęgniarski opiekował się na naszym oddziale – zachęca Ewa Nalepa.

Portrety maluchów ozdobią oddział. Zdjęcia można wysłać na [email protected]


Funkcjonujący w bocheńskim szpitalu Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w czerwcu tego roku otrzymał imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wstęgę oficjalnie przeciął prezes Fundacji – Jurek Owsiak:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X