W Brzesku stanął trzeci Punkt Elektroodpadów

-

W Ogródku Jordanowskim, przy alejce biegnącej od strony ulicy Legionów Piłsudskiego został postawiony kolejny Punkt Elektroodpadów. Jest to już trzecie takie urządzenie zakupione przez Urząd Miejski w ostatnich latach.

Wcześniej podobne punkty uruchomiono obok przystanku przy ulicy Głowackiego i na terenie systematycznie rozbudowywanego parku rekreacyjnego położonego pomiędzy osiedlami Jagiełły i Ogrodowa. 

Każdy z tych punktów przeznaczony jest do zbiórki zużytych baterii, żarówek, płyt kompaktowych, tonerów, ładowarek i innych tego typu przedmiotów.

Niewłaściwe gospodarowanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym to jedna z przyczyn zanieczyszczania środowiska, co prowadzi do jego degradacji. Odpowiedzialni za ochronę środowiska pracownicy Urzędu Miejskiego apelują o właściwe postępowanie z tymi odpadami, czemu służą między innymi wszystkie trzy zamontowane w Brzesku urządzenia.

Elektroodpady można też dostarczać także do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdującego się przy ulicy Przemysłowej, na terenie bazy Brzeskich Zakładów Komunalnych.

źródłoUM Brzesko

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X