R e k l a m a

Poseł Bukowiec krytycznie o walce rządu z Covid: „Mamy politykę przeczekania IV fali”

-

– Proszę sobie przypomnieć: rok temu na konferencjach prasowych z informacją i różnymi rozwiązaniami występowali czy to premier, czy minister zdrowia. W tej chwili jest to polityka przeczekania. A statystyki osób, które zmarły rosną – mówił dziś rano na antenie Radia Kraków poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie).

Bocheński parlamentarzysta podkreślił, że jego formacja od dawna domaga się „aby rząd, osoby odpowiedzialne za politykę zdrowotną, były aktywne w walce z Covid-19”.

– Postulujemy, aby państwo polskie było aktywne w tej walce, natomiast widzimy zupełne wycofanie się, oddanie walkowerem możliwości tego, aby skutecznie walczyć z pandemią. A niestety, statystyki które są podawane osób chorych z dnia na dzień rosną i to w sposób dramatyczny. A jeszcze w sposób bardziej zatrważający statystyki osób zmarłych – zwrócił uwagę Stanisław Bukowiec.

W kontekście wprowadzania „paszportów covidowych”, parlamentarzysta ocenił, że „Europa podchodzi bardziej odpowiedzialnie do walki z IV falą koronawirusa”. – Powinniśmy promować te osoby, które się zaszczepiły, aby one miały pewne przywileje, możliwości aby funkcjonować w sposób mniej skrępowany niż ci, którzy uznali, że szczepienia nie są rozwiązaniem – dodał.

Stanisław Bukowiec zwrócił także uwagę, że „jest w tej chwili dramatyczna sytuacja w szpitalach”, a w tym kontekście przywołał także wczorajszą sytuację z Bochni:

– Szpitale są przekształcane w covidowe, wiele osób ze schorzeniami nie może się dostać do specjalistów, czeka w domach. Zaczynają być również problemy z karetkami – sytuacja z wczoraj, w Bochni: zabrakło zespołu ratownictwa medycznego do pomocy osobie, która miała prawdopodobnie udar na chodniku i zostali wezwani strażacy i helikopter ratownictwa medycznego. Zabrakło karetki, choć szpital mieści się kilkaset metrów od tego miejsca.

– Nie chciałbym, żebyśmy doczekali takich scen, jakie miały miejsce rok temu przez to, że rząd nie wykonuje żadnych, ale to żadnych działań, żeby powstrzymać tą czwartą falę. Z ust pana ministra Niedzielskiego co jakiś czas słyszymy, że będzie się przyglądał sprawie, że będzie wprowadzał jakieś regulacje… Natomiast proszę sobie przypomnieć: rok temu na konferencjach prasowych z informacją i różnymi rozwiązaniami występowali czy to premier, czy to Michał Dworczyk, pełnomocnik ds. szczepień, czy minister zdrowia. W tej chwili jest to polityka przeczekania, a statystyki osób, które zmarły – rosną – podsumował Stanisław Bukowiec.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc