Niepołomice-Kłaj. Zatrzymano seryjnego złodzieja paliwa

-

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali podejrzanego o serię kradzieży paliwa oraz artykułów spożywczych i przemysłowych ze stacji benzynowej w gminie Kłaj. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 listopada br. dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w gminie Kłaj mężczyzna zatankował paliwo do kanistrów na kwotę ok. 200 zł po czym odjechał, nie płacąc rachunku.

Natychmiast na zgłoszenie o kradzieży zareagowali policjanci z niepołomickiego komisariatu. Mundurowi ustalili, że sprawca kradzieży w czasie tankowania kanistrów pozostawił swój samochód na drodze technicznej, poza terenem stacji, skąd odjechał zaraz po dokonanej kradzieży.  

Bardzo szybko stało się jasne, że mężczyzna ten jest odpowiedzialny za serię wcześniejszych kradzieży, które miały miejsce od początku listopada, gdzie poza paliwem z budynku stacji paliw znikały także artykuły spożywcze oraz inne przedmioty (m.in. oleje, linka holowniczą, kable rozruchowe, klucze imbusowe), a łączna wartość strat to ponad 2 tys złotych.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 24 letniego mieszkańca gminy Kłaj.

17 listopada br. podejrzanemu przedstawiono 4 zarzuty przestępstwa kradzieży. 24- latek przyznał się do wszystkich zarzutów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023