Bochnia. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał 2 promile

-

We wtorek ok. godz. 16:30 mieszkaniec Bochni widząc samochód stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło na ulicy Karosek w Bochni.

Nietrzeźwy kierowca samochodu marki Kia poruszał się m.in. ul. Wodociągową i ul. Karosek jadąc w kierunku centrum Bochni.

Jechałem też w kierunku centrum miasta i na wysokości wiaduktu na ul. Wodociągowej zauważyłem samochód, który jechał zygzakiem. Później stanął na skrzyżowaniu z ul. Karosek, kilka razy próbował ruszyć, potem już prawie cały czas jechał lewym pasem. Udało mi się go wyprzedzić, zatrzymałem się, podszedłem do auta, otworzyłem drzwi i wyjąłem kluczyki ze stacyjki – zrelacjonował w rozmowie z Bochnianin.pl kierowca, który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

– Z mężczyzną nie było praktycznie żadnego kontaktu. Był kompletnie pijany. W aucie zauważyłem dziecięcy fotelik, ale na szczęście podróżował sam – dodał mieszkaniec Bochni.

Zdarzenie potwierdził rzecznik bocheńskiej policji sierż. sztab. Daniel Bułatowicz.

49-letni mieszkaniec Bochni kierował samochodem marki Kia mając 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i będą wobec niego prowadzone dalsze czynności – powiedział Daniel Bułatowicz.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X