Brzesko. Radny PiS zrezygnował z funkcji. Kto go zastąpi?

-

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku radny Marcin Ciurej (PiS) poinformował o rezygnacji z pełnienia funkcji. Formalnie uczynił to kilka dni wcześniej, składając stosowne pismo na ręce komisarza wyborczego w Tarnowie.

„W związku z brakiem możliwości dalszego wykonywania mandatu radnego rady miejskiej w Brzesku pragnę poinformować iż w dniu 6 grudnia na ręce komisarza wyborczego w Tarnowie złożyłem pisemne oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu radnego. Decyzja o rezygnacji podyktowana jest przyczynami osobistymi” – poinformował radny w krótkim oświadczeniu przekazanym przewodniczącej rady miasta.

31-letni Marcin Ciurej pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Brzesku drugą kadencję. Pierwszy raz został wybrany w 2014 roku (wówczas 24-letni kandydat otrzymał 179 głosy, startował z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość), ponownie uzyskał mandat w 2018 r. (330 głosów – także KW PiS).

Podczas dzisiejszej zdalnej sesji Marcin Ciurej dołączył do obrad (już jako „gość”), by podziękować radnym za współpracę i dorzucić jeszcze kilka słów wyjaśnienia:

– No niestety tak się moje życie poukładało i rodzinne i zawodowe, że nie jestem w stanie w 100 proc. wykonywać mandatu radnego. A jestem takim człowiekiem, że jeżeli nie jestem w stanie czegoś w stu procentach wykonać, to lepiej – cytując klasyka – ze sceny zejść. W tym momencie przedkładam sprawy rodzinne na pierwsze miejsce. Nie żegnam się, bo na pewno będziemy się niejednokrotnie widywać, w razie czego pozostaję do dyspozycji i do zobaczenia – powiedział Marcin Ciurej.

Dziś rada miasta obradowała w składzie 20-osobowym. Szeregi radnych zostaną jednak wkrótce uzupełnione – miejsce Marcina Ciureja powinien zająć Grzegorz Kolbusz, który miał kolejny najlepszy wynik na liście PiS w okręgu nr 2 w wyborach 2018 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022