Jerzy Lysy prezesem spółki EKO-Drwinia

-

Zmiana prezesa gminnej spółki EKO Drwinia, która została powołana do realizacji dużej inwestycji skanalizowania kilku miejscowości tej gminy na północy powiatu bocheńskiego. Od niedawna jest nim Jerzy Lysy.

Nowy prezes został przedstawiony radnym w czasie sesji rady gminy, która odbyła się pod koniec października.

– Jak państwo wiecie, przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat, funkcjonowałem w gminie Bochnia. 20 lat byłem tam wójtem, poprzednio wicewójtem, i kanalizacji wybudowaliśmy ogromną większość, bo to było 25 wsi ze wszystkich 31, w tym było 5 albo 6 dużych oczyszczalni. Tak że trochę się na zagadnieniu znam – mówił Jerzy Lysy.

Spółka komunalna Eko-Drwinia nadzoruje ogromną inwestycję polegającą na budowie 21 km sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami ścieków i przyłączami kanalizacji sanitarnej w Dziewinie, Mikluszowicach oraz Gawłówku. Inwestycja podzielona jest na dwa zadania, które realizują dwie różne firmy. Nie bez zawirowań i opóźnień – o których długo dyskutowano podczas wspomnianej sesji.

Nowy prezes Jerzy Lysy zastąpił na stanowisku swojego syna Michała – który został prezesem spółki SIM Małopolska powołanej w lipcu przez kilkanaście małopolskich gmin do budowy tanich mieszkań (m.in. w Brzesku i Trzcianie). Więcej na ten temat: Tanie mieszkania. Bochnia nie chciała, więc siedzibą spółki SIM Małopolska będzie Brzesko

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023