R e k l a m a

Przedłużenie nauki zdalnej? Wszystkie scenariusze są możliwe

-

– Wszystkie scenariusze są możliwe; na dziś nie ma decyzji, by dzieci pozostawały dłużej w nauce zdalnej, ale patrzymy też na rozwój wypadków w zakresie omikrona w Polsce i w całej Europie – powiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Od poniedziałku do 9 stycznia 2022 r. nauka w szkołach odbywa się zdalnie, większość tego okresu to czas ferii. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz został zapytany podczas środowej konferencji prasowej, czy planowane jest przedłużenie nauki zdalnej.

Andrusiewicz przypomniał, że powrót uczniów do szkół planowany jest na 10 stycznia. „Okres na podjęcie decyzji jeszcze jest” – zaznaczył. „Tak naprawdę zobaczymy w pierwszym tygodniu poświątecznym” – dodał. „Wszystkie scenariusze są możliwe, na dziś nie ma decyzji, żeby dzieci pozostawały dłużej w nauce zdalnej, ale patrzymy też na rozwój wypadków w zakresie omikrona nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie” – poinformował.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostanie ograniczone stacjonarne funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych i wprowadzone w nich nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli na początku grudnia nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia się dla medyków. Rząd od 15 grudnia zmniejszył też limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach dla osób niezaszczepionych. Od poniedziałku do 9 stycznia zdalnie odbywa się też nauka w szkołach. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia