R e k l a m a

Poseł Bukowiec: Postulujemy jak najszybsze zawieszenie Polskiego Ładu

-

– Polski Ład to uderzenie w małych i średnich polskich przedsiębiorców. Zmiany podatkowe przyczynią się do zwiększenia inflacji i drożyzny. Polski Ład jest porażką PiS. Dzisiaj trzeba szukać działań ratunkowych – mówili na konferencji prasowej zorganizowanej w środę rano w Sejmie Magdalena Sroka i Stanisław Bukowiec, posłowie Porozumienia.

– Od kilku dni słyszymy o kolejnych zamykanych lub zawieszanych firmach, o zwolnieniach oraz obniżkach wynagrodzeń, słowem – o fatalnych skutkach Polskiego Ładu. Należy powiedzieć wprost: wyłączną odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi rząd na czele z Mateuszem Morawieckim – wskazywali posłowie.

Porozumienie podkreśla, że „dzisiaj trzeba szukać rozwiązań ratunkowych”. – Dlatego postulujemy jak najszybsze zawieszenie Polskiego Ładu pozostawiając przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatku oraz zwiększonego progu podatkowego.

Na konferencji prasowej poseł Stanisław Bukowiec prezentował grafiki wskazujące na niepokojące zjawisko. – Przedsiębiorcy przetrwali pandemię, ale nie przetrwają Polskiego Ładu. W pierwszym tygodniu 2022 roku liczba firm, które zawiesiły lub zlikwidowały swoją działalność, zwiększyła się o 53% w stosunku do analogicznego okresu roku 2021. A przecież małe i średnie polskie firmy wytwarzają połowę polskiego PKB.

Zdaniem przedstawicieli Porozumienia „Polski Ład to porażka PiS”. – Jeśli możemy doszukiwać się jakiejkolwiek satysfakcji w tym urągającym logice horrorze ekonomicznym, to jedynie proste stwierdzenie – „A nie mówiliśmy?”


Wystąpienie posła Stanisława Bukowca z 29 września 2021 roku – „Polski Ład skończy się katastrofą”:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia