R e k l a m a

Rewitalizacja. Już wiadomo: prace wstrzymane na 1 miesiąc. Jest pismo konserwatora zabytków

-

Do bocheńskiego magistratu dotarło dziś oficjalne pismo z decyzją konserwatora zabytków, który tydzień temu wstrzymał prace na inwestycji „Rewitalizacja centrum miasta. Rynek OD-NOWA”. Decyzja miała skutek natychmiastowy (roboty przerwano już w zeszły piątek), teraz w oficjalnej korespondencji sformułowano powody jej podjęcia.

Niewiele różnią się one od informacji, które – wtedy jeszcze nieoficjalnie – podawaliśmy na łamach Bochnianin.pl.

W piśmie wyjaśniono, że w czwartek 11 kwietnia do konserwatora zabytków wpłynęło zawiadomienie o nowo odkrytych reliktach dawnej zabudowy drewnianej, pozostałości kamiennego bruku i nawierzchni dróg drewnianych oraz drewnianej konstrukcji szybu górniczego.

Dzień później Paulina Obara – kierownik tarnowskiej delegatury Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – zjawiła się w Bochni, by przeprowadzić wizję lokalną. Informacje się potwierdziły, dlatego od razu podjęła decyzję o wstrzymaniu prac, a w dzienniku budowy pojawił się odpowiedni wpis.

– Biorąc pod uwagę ilość dokonanych zgłoszeń poczynionych w trakcie nadzoru archeologicznego prowadzonego w związku z inwestycją w różnych miejscach bocheńskiej starówki oraz skalę dokonanych odkryć, niezbędnym stało się wstrzymanie robót budowlanych i zasięgnięcie opinii rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz opracowania zaakceptowanych przez tutejszy urząd rozwiązań projektowych i docelowo uzyskania pozwolenia konserwatorskiego na ich prowadzenie – zaznaczyła w piśmie Paulina Obara.

Z dostarczonej dziś do magistratu decyzji wynika, że prace zostały wstrzymane na okres 1 miesiąca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia