R e k l a m a

Małopolskie: Miliony maseczek ochronnych dla mieszkańców

-

Prawie 18 mln maseczek chirurgicznych i 3,5 mln masek FFP2 trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Małopolski – przekazał urząd wojewódzki. Środki ochronne otrzymają m.in. osoby z ośrodków pomocy społecznej i noclegowni dla bezdomnych.

„Prawie 18 mln maseczek chirurgicznych oraz niemal 3,5 mln masek FFP2 trafi w najbliższym czasie do najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa małopolskiego, ośrodków pomocy społecznej, noclegowni dla bezdomnych, a także m.in. do ochotniczych straży pożarnych, domów pomocy społecznej, służb mundurowych czy administracji zespolonej” – przekazał w czwartek wojewoda Łukasz Kmita.

Jak podkreślił, jest to element walki z pandemią, której bardzo ważną częścią są też szczepienia. Maseczki i maski, które przechowywane będą w kilku magazynach na terenie województwa, a następnie przekazane zostaną mieszkańcom, pochodzą z rezerw strategicznych.

W ich dystrybucji pomogą starostowie i prezydenci miast na prawach powiatów, którzy do dyspozycji otrzymają łącznie 2,2 mln maseczek. Pomogą oni dostarczyć środki do osób najbardziej potrzebujących, chorych i starszych. Urząd przekazał, że instytucje pomocy społecznej otrzymają ok. 2,7 mln masek, OSP – ok. dwa mln, a do służb mundurowych trafi pula około 200 tys. maseczek.(PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia