30. Finał WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej. Dorzuć się do e-skarbonki sztabów Bochnia, Brzesko lub Niepołomice!

-

Od rana wolontariusze w całym kraju kwestują w ramach 30. Finału WOŚP. W tym roku celem akcji jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Hasło finału to „Przejrzyj na oczy”. Wpłat można dokonywać również za pośrednictwem e-skarbonek – w tym sztabów z Bochni, Brzeska i Niepołomic.

Każdego roku w Polsce na oddziałach okulistyki dziecięcej leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszaniem się ostrości wzroku najczęstszymi problemami, z jakimi mali pacjenci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są jaskra, zaćma oraz różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Tylko w 2019 roku przeprowadzono blisko 650 operacji, z czego ponad 25% było operacjami guzów. Biorąc to wszystko pod uwagę, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się swój jubileuszowy – 30. Finał poświęcić zagadnieniom okulistyki dziecięcej.

Jaki sprzęt zostanie zakupiony ze środków zebranych podczas 30. Finału WOŚP?

Oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń siatkówki, czy wyposażenie sal operacyjnych, jak choćby mikroskopy i stoły operacyjne – to urządzenia, które szpitale wskazują najczęściej jako niezbędne do przeprowadzenia sprawnej diagnostyki oraz leczenia małych pacjentów, przebywających na oddziałach okulistycznych. 

Dodatkowo Fundacja WOŚP planuje zakup angiografu dwupłaszczyznowego – sprzętu wykorzystywanego do leczenia najczęściej występującego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci – siatkówczaka. Do leczenia wykorzystywana jest najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda, jaką jest chemioterapia dotętnicza.

Sztab Bochnia

Założony tradycyjnie przez Hufiec ZHP. Liczy 70 wolontariuszy, którzy będą kwestować w mieście, w gminie Bochnia, ale także w Nowym Wiśniczu, Trzcianie i Łapanowie. Nie zorganizowano imprez towarzyszących.

e-skarbonka: Bochnia

Licytacje: TUTAJ

Sztab Brzesko

Sztab założony przy Miejskim Ośrodku Kultury. 106 wolontariuszy. Ze względu na pandemię zaplanowane wydarzenia kulturalne mają się odbyć bez udziału publiczności, ale będą transmitowane na kanale MOK w YouTube TUTAJ.

e-skarbonka: Brzesko

Licytacje: TUTAJ

Sztab Niepołomice

35 ekip wolontariuszy ma kwestować na terenie całej gminy. W ramach finału zaplanowano off road, licytacje, pokazy i koncert – szczegóły TUTAJ.

e-skarbonka:
– założona przez urząd e-skarbonka Miasta i Gminy Niepołomice
– oraz e-skarbonka niepołomickiego sztabu.

Licytacje: TUTAJ

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X