R e k l a m a

Bocheńscy policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier

-

Wspólna akcja bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie pozwoliła zabezpieczyć w Bochni trzy zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych – poinformowała policja.

Do realizacji prowadzonej przez bocheńskich funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci posiadali bowiem informację, że zestawy komputerowe znajdujące się w jednym z bocheńskich lokali mogą służyć do nielegalnych gier hazardowych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie skontrolowali posesję w centrum Bochni. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili trzy maszyny (zestawy komputerowe z telefonami służącymi do kredytowania gier) mające służyć do gier losowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Małopolski Urząd Celno – Skarbowy.

Policja przypomina, że posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych, w kwocie łącznej nawet miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega osoba urządzająca nielegalne gry, oraz właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych oprócz wysokiej grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc