R e k l a m a

Strażacy OSP z Poręby Spytkowskiej uruchomili zbiórkę by pomóc uchodźcom z Ukrainy

-

Druhowie z Poręby Spytkowskiej w przeszłości organizowali już cieszące się ogromnym odzewem zbiórki na rzecz płonącej Australii, pomagali także Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu po pożarze w 2020 roku. – W obliczu tragedii, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą – na Ukrainie, nie możemy pozostać obojętni i ponownie prosimy Państwa o pomoc – ogłosili uruchamiając kolejną zrzutkę.

– Dziesiątki tysięcy ludzi uciekających przed wojną jest na polskiej granicy, a kolejne tysiące zmierzają w jej kierunku. Zostawiają swoje domy i dorobki całego życia uciekając przed śmiercią, często z jedną walizką w ręku lub plecakiem. Chcemy zapewnić im niezbędne do życia w pierwszym okresie pobytu w Polsce produkty – informuje OSP w opisie zbiórki.

– Za zebrane pieniądze zostanie zakupione wszystko to czego będzie wymagała sytuacja w miejscach dyslokacji uchodźców w okolicach naszej jednostki i Małopolsce. Jeśli środki na to pozwolą pomoc może być znacznie szersza. Zdajemy sobie sprawę z trudności wynikających z dostarczania zakupionych przez Państwa produktów do miejsc zbiórek, dlatego element związany z zakupem produktów dodajemy do zadań naszej straży a Państwa prosimy o pomoc finansową!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia