Eurowybory. Poseł PiS Dominik Tarczyński odwiedził Bochnię

-

Informacja o wtorkowym spotkaniu z kandydatem do Parlamentu Europejskiego (nr 4 na liście PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim) nie przebiła się do świadomości mieszkańców. W sali hotelu „Nowa Bochnia” zjawiło się ich zaledwie siedmiu. – Nie liczy się ilość, tylko jakość – zapewnił jednak z uśmiechem Dominik Tarczyński. Zapowiedział, że zjawi się w Bochni jeszcze raz w maju.

Poseł wydawał się zupełnie niezrażony niską frekwencją. – Nawet gdyby tu miała być jedna osoba, to bym przyjechał i prosił o głos. Dlatego, że bardzo ważnym jest to, żeby szanować każdego wyborcę – podkreślał. Po czym płynnie przeszedł do krótkiej prezentacji swojej kandydatury i swojego programu wyborczego.

Chcemy Europy chrześcijańskiej, czy muzułmańskiej?

– Zadanie jest bardzo proste. Te wybory musimy wygrać. Musimy wygrać po to, aby Europa pozostała chrześcijańska. Bo przesłanie, z którym ja jeżdżę po całych tych dwóch województwach, to jest pytanie o to jakiej Europy chcemy? Czy chcemy Europy chrześcijańskiej, która jest kontynentem złożonym z kultury, wiary i prawa opartego na prawie rzymskim i filozofii greckiej, czy chcemy Europy muzułmańskiej?

Poseł wyjaśniał istotę walki o tożsamość, ale wspominał także o „bardziej sprawiedliwym” podziale środków finansowych pomiędzy kraje członkowskie.

Z kolei z sali padły pytania dotyczące sytuacji w służbie zdrowia oraz o ochronę dzieci nienarodzonych.

Będzie drugie spotkanie

Obecni na spotkaniu narzekali, że plakaty zapowiadające spotkanie z posłem PiS zostały szybko zaklejone lub pozrywane. Dominik Tarczyński obiecał, że będzie kolejne spotkanie, a organizatorzy dopilnują, by tym razem informacja miała szerszy zasięg.

– Trzeba rozmawiać z ludźmi, przekonywać ich. Od nas zależy jaka będzie przyszłość – podkreślał. – Dlatego skoro jest nas tak mało, to trzeba to pomnożyć. Trzeba wyjść, przekonać, dlaczego warto oddać głos na takiego a nie innego kandydata, dlaczego warto oddać głos na taką, a nie inną partię – zachęcał.

– Ja do Bochni wrócę i zrobimy to w taki sposób, aby ludzie o spotkaniu wiedzieli – zaznaczył Dominik Tarczyński. Trwające około kwadransa spotkanie zakończyło zrobienie wspólnego zdjęcia z kandydatem.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Koronawirus w Małopolsce. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat – bieżące podsumowanie

Aktualnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat - poinformowały...

Bochnia. Szpital zmienia godziny przyjęć Poradni Specjalistycznych

Szpital Powiatowy w Bochni poinformował o zmianie godzin przyjęć w poradniach specjalistycznych. Zmiany obowiązują od dzisiaj. Szczegóły poniżej.

Koronawirus. W powiecie bocheńskim w kwarantannie obecnie 600 osób

Z aktualnej informacji przekazanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni wynika, że obecnie kwarantanną objętych jest 600 mieszkańców powiatu bocheńskiego. Ponadto 13...

Koronawirus. W Małopolsce już 192 przypadki zakażenia

W najnowszym komunikacie ministerstwa zdrowia z godz. 14:30 poinformowano o kolejnych siedmiu potwierdzonych laboratoryjnie zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce.

Koronawirus w Proszówkach? „Wiadomość jest nieprawdziwa”

Starostwo Powiatowe w Bochni opublikowało komunikat, w którym zdementowało doniesienia o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem w Proszówkach. Jak poinformowano,...

Artykuły promocyjne

Bochnia-Brzeźnica. Zakupy spożywcze na telefon, dostawa do domu. Sprawdź!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - uruchamiamy wygodny i...

Nie masz jeszcze prawa jazdy, ale masz auto? Co z OC? Sprawdź

Często zdarzają się sytuacje, w których osoba nieposiadająca prawa jazdy decyduje się na zakup auta. O ile nie istnieją przeciwwskazania do nabycia...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,122FaniLubię
741ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X