Dwa bocheńskie stowarzyszenia apelują: Razem pomóżmy Ukrainie – Czortków liczy na nas!

-

Stowarzyszenie „Wspólnota Bocheńska” i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej włączają się w pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy znajdują się na granicy, ale też – pamiętając o długoletniej współpracy z domem zakonnym ss. dominikanek w Czortkowie – chcą z pomocą dotrzeć bezpośrednio na Ukrainę, pokazać jej mieszkańcom, że nie zostali sami. – Zapewne nie będzie to łatwe, ale damy radę! – przekonują.

Wszyscy jesteśmy poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. Obrazy z Kijowa, Charkowa i innych miejsc na terenie Ukrainy nie pozwalają obojętnie przejść obok dramatu milionów obywateli kraju, który podstępnie został napadnięty przez putinowską Rosję. W takiej chwili Polacy pokazują swe wielkie serce. W całym kraju (także w naszym mieście) spontanicznie organizowane są zbiórki darów, przygotowywane noclegi dla uchodźców – zwracają uwagę przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnota Bocheńska” i Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Dzięki uprzejmości Społem PSS Bochnia otrzymano do dyspozycji lokal po byłej Aptece Pod Białym Orłem (Rynek 9, koło Galerii Bocheńskiej). W lokalu tym od poniedziałku do piątku będą dyżurować wolontariusze w godz. 10-13 i 15-18 oraz w soboty w godz. 9-14. Można tam przynosić pomoc rzeczową. Start we wtorek 1 marca.

Co potrzeba w pierwszej kolejności:

  • lekarstwa i środki opatrunkowe – środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, bandaże, plastry, opaski uciskowe – stazy, wata;
  • artykuły spożywcze – konserwy, trudno psująca się żywność, słodycze, soki i odżywki dla dzieci;
  • artykuły przemysłowe – koce, śpiwory, karimaty, termosy, latarki, pampersy, chusteczki nawilżające, nowe telefoniczne karty pre-paid.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc akcję, ale nie ma np. czasu, żeby przybyć osobiście z darami, może dokonać przelewu dowolnej sumy na konto Stowarzyszenia Bochniaków numer: 60 8591 0007 0081 0011 1054 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023