R e k l a m a

Bochnia. Konfederacja potępia atak na Ukrainę i zachęca do pomocy uciekającym przed wojną – WIDEO

-

– Chcemy potępić napaść Rosji na suwerenne państwo Ukraina i przypomnieć, że historia się powtarza: jak Polska w „39”, Ukraina została oszukana – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Bochni Radosław Macoń, lider Konfederacji w regionie tarnowskim. Przypominał, że w 1994 roku USA, Wielka Brytania i Rosja podpisały z Ukrainą umowę gwarantującą tej ostatniej integralność terytorialną w zamian za oddanie broni atomowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami Radosław Macoń wskazywał też, że zaistniałe okoliczności skłaniają do tego, by rozmawiać o konieczności wpisania do konstytucji RP prawa do posiadania broni. – Chcesz pokoju szykuj się do wojny – przypomniał znane łacińskie przysłowie. W tym kontekście wystąpił na konferencji przedstawiciel grupy airsoftowej Devil Dogs Tarnów.

Gościem konferencji był mieszkający od kilku lat na Bocheńszczyźnie Ukrainiec, pochodzący z obwodu chmielnickiego. – Putin to jest zwykły faszysta – mówił wyraźnie poruszony Jarosław. Zapewnił, że jeśli dostanie powołanie, bez wahania wróci na Ukrainę walczyć. – Każdy by walczył za swój kraj.

Patryk Mierzwa (Ruch Narodowy Brzesko) i Kacper Głód (Młodzi dla Wolności) zachęcali do udziału w akcjach pomocy oraz zbiórkach pieniężnych i rzeczowych. Wskazano też, jak można bezpośrednio wesprzeć konto ukraińskiej armii.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia