Były prezes RPK vs. wójt gminy Bochnia. Sąd dał czas na zawarcie ugody

-

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Bochni rozpoczął się proces z powództwa Lucjana Zapały, byłego prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przeciwko wójtowi gminy Bochnia Markowi Bzdekowi. Były prezes RPK zarzuca wójtowi zniesławienie. Sąd dał stronom dwa tygodnie na zawarcie ugody.

O konflikcie byłego prezesa RPK Lucjana Zapały i wójta gminy Bochnia Marka Bzdeka pisaliśmy obszernie w tekście „Były prezes RPK kontra wójt gminy Bochnia. Wzajemne oskarżenia rozstrzygnie sąd” (link TUTAJ).

Proces rozpoczął się w poniedziałek. Na razie prowadzone jest postępowanie pojednawcze, które nie jest jawne.

Z relacji pełnomocników obu stron wynika, że sąd wyznaczył dwutygodniowy termin na zawarcie ugody. Sami zainteresowani odmówili komentarzy.

Sąd poprosił pełnomocników procesowych o podjęcie rozmów w celu uzyskania jakiejś ugody, pojednania między stronami. Jestem w kontakcie z panią mecenas, pełnomocnikiem oskarżyciela, i będziemy rozmawiać – powiedział radca prawny Paweł Piekło, pełnomocnik Marka Bzdeka.

Mamy wyznaczony termin na ewentualne zawarcie ugody. Będzie to rozstrzygnięte w ciągu dwóch tygodni. Strony mają dość odległe stanowiska, ale miejmy nadzieję, że wypracują jakieś rozwiązanie. Jeśli nie to sprawa będzie procedowana w normalnym trybie postępowania karnego. Będę starała się, żeby tę kwestię rozstrzygnąć „zero-jedynkowo” wcześniej i nie blokować postępowania – powiedziała radca prawny Justyna Witas-Chłopek, pełnomocnik Lucjana Zapały.

Zostały dzisiaj złożone wnioski dowodowe. Dopiero się do nich ustosunkujemy. Na razie chcę je na spokojnie przeglądnąć i wtedy będziemy zabierać stanowisko – dodała Justyna Witas-Chłopek.

Podobne artykuły

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Policja zatrzymała dwóch Ormian przy Hali Targowej

W Wielką Sobotę rano bocheńska policja została wezwana na interwencję w okolice Hali Targowej "Gazaris". Ujęto tam dwóch obywateli Armenii, którzy zachowywali...

Zderzenie 6 samochodów na A4 koło Brzeska. Autostrada zablokowana

Duże utrudnienia na autostradzie A4 między Brzeskiem a Tarnowem, na wysokości miejscowości Sterkowiec/Szczepanów. W sobotę tuż po godz. 10:00 doszło tam do...

Remont ul. Kościuszki w przyszłym roku? Urząd nie chce paraliżu centrum

- Czy naprawdę uważacie państwo, że ulica Kościuszki powinna być remontowana? - zapytał ostatnio Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący rady miasta. Z kolei zastępca...

CO? GDZIE? KIEDY?

kwiecień, 2019

22kwi12:00XV Galicyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego - Bochnia

24kwiCały dzieńMłode Talenty 2019

Więcej wydarzeń
18,032FaniLubię
539ObserwującyObserwuj
X