R e k l a m a

Rewitalizacja – są nowe informacje. Burmistrz rozmawiał z wojewódzkim konserwatorem zabytków

-

W czwartek burmistrz Bochni Stefan Kolawiński spotkał się z Moniką Bogdanowską, małopolskim wojewódzkim konserwatorem zabytków. Głównym tematem były wstrzymane prace budowlane przy rewitalizacji centrum miasta (zadanie „Rynek OD-NOWA”).

Nie mogę wiele powiedzieć, bo pewne rzeczy będą musiały się toczyć. Wymagają one przygotowania, a także ocen prawnych w niektórych aspektach. Na razie mogę powiedzieć, że po ustaleniu terminu będziemy mogli dokończyć to co już jest prawie skończone, czyli ul. Solną i ul. Sutoris z nasadzeniami zieleni i wyposażeniem tych dwóch ulic w latarnie – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Po ustaleniu będzie można również zdemontować pomnik króla Kazimierza Wielkiego i przekazać go do zakładu renowacyjnego – dodał Stefan Kolawiński (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W spotkaniu uczestniczyła również kierująca tarnowską delegaturą Paulina Obara. – Rozmawialiśmy na temat skutków wydanej decyzji dotyczącej wstrzymania prac – przyznał Stefan Kolawiński.

Wznowienia prac na ul. Solnej i ul. Sutoris należy spodziewać się w najbliższym czasie. Na razie nieznane są decyzje dotyczące pozostałych spraw (m.in. ruin ratusza, czy cmentarza na ul. Dominikańskiej).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc