R e k l a m a

Rada Nadzorcza wybrała. Maciej Kuszlik będzie nowym prezesem Kopalni Soli Bochnia

-

Pochodzący z Bochni 46-letni Maciej Kuszlik został wybrany przez radę nadzorczą kopalni soli Bochnia na prezesa zarządu spółki. Formalnie na to stanowisko powoła go minister energii. Nowy prezes przejmie stery w przedsiębiorstwie prawdopodobnie pod koniec czerwca.

Komisja konkursowa (składająca się z członków rady nadzorczej) odbyła rozmowy kwalifikacyjne z siedmioma kandydatami na początku kwietnia. Decyzji nie podjęto jednak od razu, a dopiero na wczorajszym posiedzeniu (piątek, 26 kwietnia), które zakończyło się późnym wieczorem.

Rada nadzorcza stawia na menadżera

W rozmowie z Bochnianin.pl Jolanta Juza, przewodnicząca rady nadzorczej spółki przyznaje, że decyzja nie była łatwa, bo wszyscy kandydaci byli dobrze merytorycznie przygotowani do rozmów. Ostatecznie pięcioosobowa rada nadzorcza jednomyślnie postawiła na Macieja Kuszlika.

46-letni Maciej Kuszlik (ur. 1973 r.) pochodzi z Bochni, jest absolwentem I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego (rocznik 1992), posiada dyplom Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Obecnie pracuje w jednej z krakowskich firm. Pełnił już funkcje kierownicze więc zarządzanie zasobami ludzkimi nie jest mu obce.

– Nie ma związku z branżą [górniczą – przyp. red.] – przyznaje Jolanta Juza, ale od razu dodaje: – Wydaje się jednak, że tutaj trzeba menadżera. Kogoś, kto czuje stronę ekonomiczno-finansową.

Przewodnicząca rady nadzorczej zwraca uwagę, że kopalnia w coraz większym stopniu zajmuje się turystyką, a to wymaga również dobrego poruszania się w obszarze szeroko rozumianego marketingu.

Kiedy zmiana prezesa?

Zbigniew Rojek, pełniący funkcję prezesa kopalni przez ostatnie 3 lata, będzie nim do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia wspólników, które powinno się odbyć do końca czerwca 2019. Wtedy stery w przedsiębiorstwie przejmie Maciej Kuszlik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc