Rada Nadzorcza wybrała. Maciej Kuszlik będzie nowym prezesem Kopalni Soli Bochnia

-

Pochodzący z Bochni 46-letni Maciej Kuszlik został wybrany przez radę nadzorczą kopalni soli Bochnia na prezesa zarządu spółki. Formalnie na to stanowisko powoła go minister energii. Nowy prezes przejmie stery w przedsiębiorstwie prawdopodobnie pod koniec czerwca.

Komisja konkursowa (składająca się z członków rady nadzorczej) odbyła rozmowy kwalifikacyjne z siedmioma kandydatami na początku kwietnia. Decyzji nie podjęto jednak od razu, a dopiero na wczorajszym posiedzeniu (piątek, 26 kwietnia), które zakończyło się późnym wieczorem.

Rada nadzorcza stawia na menadżera

W rozmowie z Bochnianin.pl Jolanta Juza, przewodnicząca rady nadzorczej spółki przyznaje, że decyzja nie była łatwa, bo wszyscy kandydaci byli dobrze merytorycznie przygotowani do rozmów. Ostatecznie pięcioosobowa rada nadzorcza jednomyślnie postawiła na Macieja Kuszlika.

46-letni Maciej Kuszlik (ur. 1973 r.) pochodzi z Bochni, jest absolwentem I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego (rocznik 1992), posiada dyplom Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Obecnie pracuje w jednej z krakowskich firm. Pełnił już funkcje kierownicze więc zarządzanie zasobami ludzkimi nie jest mu obce.

– Nie ma związku z branżą [górniczą – przyp. red.] – przyznaje Jolanta Juza, ale od razu dodaje: – Wydaje się jednak, że tutaj trzeba menadżera. Kogoś, kto czuje stronę ekonomiczno-finansową.

Przewodnicząca rady nadzorczej zwraca uwagę, że kopalnia w coraz większym stopniu zajmuje się turystyką, a to wymaga również dobrego poruszania się w obszarze szeroko rozumianego marketingu.

Kiedy zmiana prezesa?

Zbigniew Rojek, pełniący funkcję prezesa kopalni przez ostatnie 3 lata, będzie nim do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia wspólników, które powinno się odbyć do końca czerwca 2019. Wtedy stery w przedsiębiorstwie przejmie Maciej Kuszlik.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X