Milena Kuta z Brzeska wygrała ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

-

Milena Kuta, uczennica 3. klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, została laureatką pierwszej nagrody w finale XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, który odbył się w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Do ogólnopolskiego finału tego konkursu, po kilkuetapowych eliminacjach, awansowały 22 osoby z całej Polski. Wszyscy finaliści mieli za zadanie wygłosić z sejmowej mównicy 5-minutowe przemówienie nawiązującego do maksymy Seneki, której treść brzmi: „Prawdziwa radość jest rzeczą poważną”. Zdaniem jurorów, którym przewodniczyła prof. dr hab. Renata Przybylska, najlepiej z tego zadania wywiązała się Milena Kuta i to ona została uznana najlepsza krasomówczynią. Uczennica brzeskiego LO do konkursu na każdym jego szczeblu przygotowywała się pod kierunkiem Bernadetty Styczeń.

Zwycięstwo Mileny w tak prestiżowym konkursie to prawdopodobnie jej największy sukces spośród wszystkich, które do tej pory odniosła. Po tę nagrodę sięgnęła dziewczyna obdarzona wieloma talentami, mająca szereg artystycznych zainteresowań. Od wielu lat związana z Parafialną Scholą Dziecięca „Ziarenka Nadziei”, w przeszłości była wielokrotną laureatką corocznego Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę świętego Jakuba”. Zdobywała także laury w konkursach recytatorskich i plastycznych. Między innymi w zeszłym roku zdobyła II nagrodę w organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku konkursie „Namaluj arcydzieło”, do którego zgłosiła swoją autorską wersję „Tarasu kawiarni w nocy” Vincenta van Gogha. Uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych przygotowywanych w brzeskim MOK-u, między innymi w cyklicznych „Muzealnych Muzycznych Balkonów”.

źródłoUM Brzesko

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X