Prawie 2,7 miliona złotych na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych

-

Prawie 2,7 miliona złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych. Dzisiaj starosta bocheński Adama Korta w obecności członków Zarządu Powiatu oraz radnych powiatowych odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczny czek na realizację zadania inwestycyjnego.

– To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Bochnia, przede wszystkim Gierczyc i Nieszkowic Małych. Na rozbudowanym odcinku drogi nie tylko wzrośnie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, a zakończenie planowane jest na koniec października. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizacje tego zadania — mówi Adam Korta.

Całkowita wartość zadania to prawie 5,4 miliona złotych. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Jezdnia zostanie poszerzona, wykonane zostaną nakładki wzmacniające oraz nowa warstwa konstrukcyjna. Powstanie chodnik, nowe pobocza i zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną. Drogowcy wybudują zatoki autobusowe, umocnią skarpy oraz przebudują infrastrukturę techniczną.

W kosztach wykonania dokumentacji projektowej przebudowy tej drogi powiatowej partycypowała Gmina Bochnia.

Podczas spotkania, czeki odebrali również samorządowcy z Miasta Bochnia, gmin Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana i Żegocina, a z powiatu brzeskiego z Brzeska, Szczurowej i Dębna.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X