W powiecie bocheńskim „Minuta ciszy zamiast alarmu”?

-

– Apeluję do wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Bocheńskiego, aby nie włączać jutro syren alarmowych. Proszę o minutę ciszy zamiast alarmu – napisał w mediach społecznościowych Adam Korta, starosta bocheński.

„Dziś rano samorządy otrzymały od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nakaz włączenia syren alarmowych na 3 minuty w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8.41, celem upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Obecnie w Powiecie Bocheńskim przebywa blisko 2 tysiące obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Dźwięk ten kojarzy im się jednoznacznie z rosyjskimi nalotami, wybuchającymi bombami i śmiercią bliskich.

Apeluję do wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Bocheńskiego: Stefan Kolawiński, Małgorzata Więckowska, Marek Bzdek, Cezary Stawarz, Mariusz Palej, Wojciech Wrona, Tomasz Gromala, Andrzej Śliwa, Jan Pająk, aby nie włączać jutro syren alarmowych. Proszę o minutę ciszy zamiast alarmu.

Katastrofa Smoleńska była ogromną tragedią dla całej Polski. Należy uczcić pamięć jej Ofiar, nie wywołując jednak przy tym niepotrzebnej traumy u uciekających przed wojną dzieci i ich matek.

Dziękuję mieszkańcom za reakcję. Cieszę się, że mamy w tej sprawie podobne zdanie.”

Zobacz też:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X