Kto nowym prezesem kopalni w Bochni? Trwa procedura konkursowa

-

Dobiega końca trzyletnia kadencja Macieja Kuszlika na stanowisku prezesa zarządu Kopalni Soli Bochnia. Rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na to stanowisko – informuje „Gazeta Krakowska”.

Jak uzupełnia dziennik, to już drugi konkurs – pierwsze postępowanie, do którego zgłosiło się 5 kandydatów, nie przyniosło rozstrzygnięcia.

W kolejnym podejściu o stanowisko stara się czterech kandydatów – w miniony piątek przeprowadzono z nimi rozmowy kwalifikacyjne, podczas których musieli wykazać się m.in. wiedzą merytoryczną z zakresu zasad funkcjonowania spółek handlowych oraz przedstawić koncepcję rozwoju i działalności kopalni.

Wśród kandydatów jest obecny prezes spółki Maciej Kuszlik, dwie osoby związane (obecnie lub w przeszłości) z kopalnią soli oraz jedna osoba z zewnątrz.

Jak informuje „Gazeta Krakowska” w piątek rada nadzorcza nie wyłoniła nowego prezesa, „bo z powodów zdrowotnych na posiedzenie nie dotarła przedstawicielka ministerstwa skarbu”. – Rada nadzorcza przyjęła natomiast roczne sprawozdanie, przygotowane przez prezesa Macieja Kuszlika, zawnioskowała też o udzielenie mu absolutorium podczas walnego zgromadzenia.

Decyzja w sprawie rozstrzygnięcia konkursu nastąpi najprawdopodobniej we wtorek 12 kwietnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X