R e k l a m a

Po trzech latach charytatywna aukcja WTZ Proszówki wróci w czerwcu

-

Przed pandemią tradycją było, że kilka dni przed świętami wielkanocnymi w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni organizowano charytatywną aukcję prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Impreza wróci w tym roku, ale w nietypowym, bo czerwcowym terminie.

Aukcję prac uczestników WTZ w Proszówkach zorganizowano już 23. razy. Ostatnio w kwietniu 2019 r. Udało się wtedy zebrać ok. 50 tys. zł – naszą relację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Kolejne dwie edycje odwołano z powodu pandemii. Tegoroczną zaplanowano w innym niż dotychczas terminie, bo czerwcowym.

Ponad miesiąc temu trudno było przewidzieć sytuację związaną z pandemią. Teraz jest już łatwiej planować, dlatego właśnie ustalono datę na 7 czerwca – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Edward Firek, kierownik WTZ Proszówki.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od 1997 roku, a od 1 stycznia 2018 r. swoją działalność kontynuuje przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis, zapewniając wsparcie rewalidacyjne dla kilkudziesięciu osób niepełnosprawnych.

Podczas codziennych zajęć terapeutycznych podopieczni wykonują prace artystyczne i użytkowe, które z ogromną radością i dumą prezentują społeczności lokalnej podczas corocznie organizowanej aukcji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc