W weekend 2. Małopolski Festiwal Podróżniczy. Co w programie?

-

W weekend 22-24 kwietnia Bochnia będzie gospodarzem Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. To druga edycja imprezy, która tym razem przybierze tradycyjną formę spotkań z zaproszonymi gośćmi. Na scenie Kina Regis pojawią się podróżnicy, himalaiści i sportowcy, którzy zabiorą publiczność w cudowne miejsca i pokażą swoje sposoby na odkrywanie świata.

Festiwalowi goście

2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N rozpocznie się od zwiedzania Azji i spotkania z Pauliną Kozub-Chwastek, która przez 20 lat mieszkała w Bochni. Dalej za sprawą obrazów i opowieści Tomasza Gorazdowskiego – prowadzącego audycję „Life guru – otwórz oczy” w Radiu 357, będzie można przenieść się do Nowej Zelandii i podążyć śladami Władcy Pierścieni.

Ewa Wachowicz i Klaudia Cierniak-Kożuch przedstawią kulisy zdobywania Korony Wulkanów Ziemi. Zwieńczeniem pierwszego dnia 2. Festiwalu 50°N będzie winiarsko-kulinarna wyprawa od Małopolski aż do Gruzji, w którą publiczność zabiorą Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński – autorzy „Radia Kulinarnego Wine Podcast”.

Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński

Sobota będzie stała pod znakiem wypraw i gór. Kamila Gruszka podzieli się praktycznymi wskazówkami organizacji rodzinnych wypadów „w naturę” na północ Europy. Kolejny punkt programu będzie gratką dla poszukiwaczy skarbów i gier terenowych, ponieważ Anna Jarzębska i Krzysztof Florys odkryją tajemnice projektu „Questy – Wyprawy Odkrywców”.

Hercog Mountain Challenge, czyli górskie przygody w sportowym wydaniu będą tematem spotkania z Piotrem Hercogiem. Świat z perspektywy siodełka pokażą widzom Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski, opowiadając o swojej blisko 10-letniej rowerowej podróży dookoła świata. Wieczór zakończy prelekcja Piotra Pustelnika, który opowie o swoim fascynującym życiu i miłości do gór.

Piotr Hercog

W niedzielne popołudnie na scenie wystąpi Szymon Opryszek – reporter, z tematem „Moja zbrodnia to mój paszport”. Małopolskie stroje w podróży dookoła świata będzie można podziwiać wspólnie z autorami projektu FolkAround – Martą Załogowską i Maciejem Trontem. Następnie w podróż kamperem do Kabulu zabiorą widzów Eleonora i Andrzej Mellerowie.

Rozmowa z Dawidem Tomalą – mistrzem olimpijskim z Tokio (2020) będzie okazją do poznania „drugiej strony medalu”, czyli ciągłych podróży towarzyszących sportowcom. Ostatnim gościem Festiwalu 50°N będzie Jasiek Mela, którego szczera opowieść o sile i doświadczeniu niemocy pokaże publiczności, że „niemożliwe” to tylko wymówka.

Jasiek Mela

Bilety

Festiwal 50°N to weekend pełen wrażeń i podróżniczych inspiracji. W tym roku na każdy dzień imprezy dostępne są oddzielne bilety. Można je nabyć online w systemie rezerwacyjnym Kina Regis: bilety.kino.bochnia.pl.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook – www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia – Stefana Kolawińskiego.

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, Partnerem Złotym ERGO Ubezpieczenia Podróży, zaś Partnerem Organizacyjnym – Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X