Antoni Kasperski triumfuje w Tennis Europe U14 na Litwie

-

Bardzo dobre wieści nadeszły do Bochni z Siauliai (Litwa) gdzie Antek Kasperski – uczeń PSP nr 1 zagrał w kolejnym turnieju z serii Tennis Europe U14. Młody bochnianin pokazał wielką klasę. Zwyciężył w grze podwójnej i zajął II miejsce w grze pojedynczej.

W przedświątecznym tygodniu w Siauliai na Litwie odbył się europejski turniej tenisowy do lat 14 Siauliai Open by Toyota U14. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Niemiec, Polski, Estoni, Wielkiej Brytanii, Rosji i Białorusi.

Turniej kategorii trzeciej rozpoczął się eliminacjami, w których Antek otrzymał wolny los. W pierwszym meczu w turnieju głównym bochnianin gładko 6/0, 6/1 pokonał Ralfsa Upenieksa z Łitwy. W meczu drugiej rundy wygrał 6-3, 6-0 z zawodnikiem reprezentującym Estonię – Nikitą Smirnovem (7). W ćwierćfinale zmierzył się z rozstawionym z nr 2 w zawodach Rihardsem Neimanisem z Łotwy. Po bardzo ciężkim i zaciętym pojedynku wynikiem 6/3, 4/6, 6/3 zwyciężył Antek.

W półfinale  spotkał się ze swoim rodakiem z Nowego Sącza – Wiktorem Jeżem. Po wyczerpującym pojedynku, który trwał 3 godziny i 40 minut wygrał Antek wynikiem 7/6(4), 6/7(2), 7/6(6). Zawodnik z Bochni wytrzymał ten mecz psychicznie i pokazał, że warunki fizyczne nie są kluczem do zwycięstwa. W finale  zmierzył się z silnym Vincentem Jacobem Reisachem z Niemiec. Niestety Antek czuł skutki trzysetowego pojedynku półfinałowego i po pierwszym secie nie miał już sił na świetnie dysponowanego przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 6/7(7), 1/2 ret.

W grze deblowej partnerem Antka był Igor Piasek z Radomia. Chłopcy stworzyli zgrany duet. W drabince deblowej TE było 14 par. W drodze do finału pokonali parę deblową z Litwy Pumputis/ Viktoravicius 7/6(3), 6/4,  następnie pokonali duet z Łotwy Neimanisa/Valeinisa 6/0, 6/4.  W półfinale zagrali przeciwko turniejowej „jedynce” z Estonii Averjanov/Karis i również zwyciężyli 6/3, 6/4. Mecz o tytuł był bardzo dramatyczny, a wszystko rozstrzygnęło się w super tie-breaku. Kasperski(POL)/Piasek(POL) wygrali z parą Reisach (GER)/Smirnov(LOT) 6/7(4), 6/1, [11-9]. To pierwsze zwycięstwo Antka w grze deblowej na międzynarodowym turnieju – TE U14.

Antek rozegrał bardzo dobre spotkania singlowe, potwierdził też swoją wysoką dyspozycję w deblu. Jest na najlepszej drodze do kolejnych sukcesów w turniejach wyższej rangi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023