Rada Miasta Bochnia. Wraca stacjonarny tryb sesji, ale nie wiadomo czy na stałe

-

Najbliższa sesja Rady Miasta Bochnia odbędzie się w stacjonarnym trybie. Radni będą obradowali w sali obrad bocheńskiego magistratu, ale publiczność nie będzie mogła wejść do sali. O tym jak będzie za miesiąc zdecyduje głosowanie.

Po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych niektóre samorządy zaczęły wracać do obrad w pełni stacjonarnych. W kwietniu będzie tak też w Bochni.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów temat poruszył Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Następna sesja będzie prowadzona już „kontaktowo”. Nie dlatego, że ukazał się ostatnio gdzieś tam jakiś artykuł [radny miał najpewniej na myśli ten artykuł w Bochnianin.pl], tylko dlatego, bo tak postanowiłem po wpłynięciu prośby od grupy radnych, aby takie kontaktowe sesje organizować. Ale to wcale nie będzie oznaczało, że możemy tutaj wpuszczać mieszkańców do tej sali, ponieważ nie ma odpowiedniej ilości miejsca. Odległości w dalszym ciągu muszą być zachowane. W związku z tym pięć osób, przedstawicieli pana burmistrza, będzie mogło zasiadać w drugiej części sali, a radni, którzy nie będą obecni na sesji – to niestety są pewne konsekwencje finansowe – powiedział Bogdan Kosturkiewicz.

Przewodniczący rady zapowiedział również, że w sprawie kolejnych sesji zrobi sondę/głosowanie wśród radnych.

Zwrócę się do państwa na sesji z pytaniem o to, czy jesteście państwo za tym, żeby sesje odbywały się kontaktowo, czy hybrydowo. Już część osób jest za tym, aby jednak pozostały sesje w dotychczasowym trybie, czyli hybrydowym. Chciałbym od państwa uzyskać informacje na ten temat, czy jesteście za tym, żeby powrócić do systemu kontaktowego, czy dalej chcecie system hybrydowy – dodał Bogdan Kosturkiewicz.

W sesji w sposób korespondencyjny mają uczestniczyć przewodniczący zarządów osiedli. Przewodniczący rady wyjaśnił, że opinie do podejmowanych uchwał (zawsze jest taki punkt w porządku obrad) mogą przesyłać listownie lub e-mailowo do środy, czyli dzień przed sesją.

Najbliższa sesja zaplanowana na 28 kwietnia będzie zamknięta dla publiczności, ale oczywiście nadal będzie można śledzić transmisję online (link TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022