R e k l a m a

Strzelanie: Międzynarodowe zawody King’s Cup w Bochni – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W dniach 26-28 kwietnia na strzelnicy LOK Bochnia klub Squad Kraków dzięki uprzejmości Małopolskiego Centrum Strzelectwa zorganizował pierwsze rankingowe zawody IPSC, a zarazem pierwsze zawody z serii:King’s Cup 2019 – Round 1 Prince Mieszko I.

Podczas trzydniowych zmagań mimo fatalnych warunków pogodowych na torach strzelniczych spotkało się kilkuset zawodników w tym się światowej sławy: Šustrová Kateřina, Zapletal Miroslav, Liehne Zdenek, Czauderna Sławomir, Tausiewicz Marcin, Szczęsny Bartosz, Pawlik Celina. Prócz zawodników z Polski całkiem liczną grupę stanowili goście z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Liwy, Francji oraz Węgier.

Sędzią głównym zawodów był – Johann Kur doświadczony arbiter IROA z Niemiec a kierownikiem biura obliczeń najlepszy w Europie- Jan Staněk sędzia IROA z Czech, funkcję dyrektora zawodów powierzono  utytułowanemu strzelcowi – Wiesławowi Siodzie wielokrotnemu Mistrzowi Polski w klasie standard.

Bocheńska strzelnica odbudowana i rozbudowywana dzięki staraniom wielu pasjonatów z MCS może pochwalić się kilkunastoma torami do strzelania z broni krótkiej a także jako jedna z nielicznych w kraju posiada stanowisko do strzelania z broni snajperskiej co sprawia  w połączeniu z dogodnym położeniem i komunikacją że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród cywilnych pasjonatów strzelectwa a także przedstawicieli służb mundurowych.

Strzelectwo IPSC – jest to rodzaj strzelania dynamicznego, podczas którego  zadaniem zawodnika jest ostrzelanie wszystkich celi danego toru ( tarczy, poperów, płytek) jak najcelniej  i w możliwie najkrótszym czasie .

Więcej szczegółów na: www. Ipsc-Org.pl  oraz www.squad.org.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc