R e k l a m a

Zmarł Józef Leśniak, wicewojewoda małopolski

-

W środę 4 maja po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Józef Leśniak – były samorządowiec i poseł, a od 2019 roku I wicewojewoda małopolski. Miał 54 lata.

Józef Krzysztof Leśniak urodził się 6 marca 1968 w Limanowej. W młodości wyjechał do Francji, gdzie w 1992 uzyskał licencjat na Université Nancy-II. Pracował w administracji jednej z gmin oraz w administracji departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski. W 1998 uzyskał tytuł magistra z zakresu politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe. W 2002 ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej.

W wyborach w 2010 i w 2014 roku uzyskał mandat radnego powiatu nowosądeckiego. Był przewodniczącym klubu radnych powiatowych PiS.

W wyborach w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Został wybrany na posła VIII kadencji. W grudniu 2019 został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego.

– To dla nas wszystkich ogromna strata. (…) Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski – podkreślił w specjalnym komunikacie wojewoda Łukasz Kmita.

W mediach społecznościowych zmarłego żegnają też politycy:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc