🔴 Dni Bochni 2022. Kulminacja święta miasta wraca na Rynek. Wiemy kto wystąpi!

-

Tegoroczne Dni Bochni odbędą się od 1 do 19 czerwca. Kulminację wydarzeń zaplanowano na 18-19 czerwca. Na Rynku wystąpi m.in. Katarzyna Nosowska.

Informację o Dniach Bochni 2022 jako pierwszy wspólnie z „Kroniką Bocheńską” podaje portal Bochnianin.pl, który jest jednym z dwóch patronów medialnych imprezy (drugim jest wspomniana „KB”).

Formuła Dni Bochni została utrzymana w konwencji znanej z poprzednich lat. Wydarzenia będą obejmowały ofertę z szeroko pojętych sfer kultury, rozrywki, a także turystyki.

W programie m.in. promocja książeczki dla dzieci wydanej przez bocheńskie muzeum połączona z grą miejską (to wydarzenie zaplanowano na 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka), konkursy zorganizowane przez bibliotekę, spotkania autorskie dla dzieci, wernisaże wystaw, piknik literacki w tężni solankowej, spektakle teatralne, namioty tematyczne (w tym indiańskie tipi) i wiele innych.

Zupełnie nowym wydarzeniem będzie Święto Ulicy Białej, w organizację którego włączyły się działające przy tej ulicy firmy i instytucje, a także sami mieszkańcy. Oprócz historyczno-artystycznego spaceru tą ulicą, warsztatów artystycznych, gier i zabaw, zaplanowano koncert znanego akordeonisty Marcina Wyrostka.

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pracami rewitalizacyjnymi, kulminacyjne wydarzenia wrócą na bocheński Rynek. Na scenie wystąpią m.in. uczniowie bocheńskiego Zespołu Szkół Muzycznych, Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia, zespoły znane z projektu „Kulturalne Granie 2022” (Neurony, Big Bit Kid oraz Monotyp z gościnnym udziałem Juhasa).

Podczas sobotniego finału (18 czerwca) wystąpi polsko-ukraiński zespół Dagadana, a w niedzielę 19 czerwca gwiazdą będzie Katarzyna Nosowska, która występowała już na Dniach Bochni w 2008 r. jako frontmenka zespołu HEY.

Organizatorami Dni Bochni 2022 są: Miejski Dom Kultury, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum im. Stanisława Fischera.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X