W starostwie rozmawiano o działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami

-

We wtorek w Starostwie Powiatowym w Bochni zorganizowano konferencję dotyczącą działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami z udziałem Pawła Wdówika, pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych, sekretarza stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. posłanki Józefa Szczurek-Żelazko i Anna Pieczarka, starosta bocheński Adam Korta, samorządowcy i przedstawiciele jednostek z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i tarnowskiego.

Bardzo często nam się wydaje, że niepełnosprawność jest czymś co spycha człowieka w taką otchłań prawie niebytu tzn. że jedyne co możemy to zaoferować mu jakiś ośrodek opiekuńczy i niech tam ten człowiek dożyje sobie swoich lat. Tymczasem osoby niepełnosprawne to w Polsce grupa ponad 3-milionowa. Jeżeli popatrzymy np. na warsztaty terapii zajęciowej, w których jest zaledwie ok. 30 tys. z tych 3 mln ludzi, czyli to jest 1 proc. tej populacji. Co się dzieje z 99 procentami? Gdzie oni są? Jak funkcjonują? – mówił Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych, sekretarz stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023