Brzesko. W nocy wycinali katalizatory z samochodów. Zatrzymano trzech mężczyzn

-

Brzescy policjanci  zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Mężczyźni wczołgiwali się pod zaparkowane pojazdy i wycinali z nich katalizatory. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Śledczy z brzeskiej komendy już od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży katalizatorów, które sprawcy wycinali z aut zaparkowanych na terenie miasta. Schemat działania sprawców był za każdym razem bardzo podobny. Pod osłoną nocy typowali pojazdy stojące na terenie Brzeska, wczołgiwali się pod pojazd, a następnie przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego narzędzi – wycinali katalizatory

W wyniku operacyjnych ustaleń, funkcjonariusze ustalili personalia sprawców. To mężczyźni w wieku 24, 26 i 30 lat  z powiatu tarnowskiego. Najpierw zlokalizowano i  zatrzymano dwóch podejrzanych, którym zarzuty zostały ogłoszone w marcu br., natomiast trzeci z podejrzanych został przesłuchany początkiem maja br.

Mężczyznom łącznie udowodniono kradzież 12 katalizatorów. Podejrzani wspólnie wycinali katalizatory z samochodów różnych marek po czym towar wywozili poza powiat brzeski i sprzedawali go m.in. na skupach złomu.

W obliczu zebranego przez policjantów materiału dowodowego, wszyscy podejrzani przyznali się do kradzieży. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023