R e k l a m a

W Bochni zorganizowano Szaradziarskie Mistrzostwa Małopolski

-

W sobotę 28 maja w Bochni odbyły się XXV Szaradziarskie Mistrzostwa Małopolski, w których uczestniczyło ponad 30 osób z całej Polski. Miłośnicy rozwiązywania łamigłówek zmagali się m.in. z krzyżówkami, rebusami, jolkami, szaradami, anagramami, kalamburami, przygotowanymi przez członków Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „Omnibus”.

Zwycięzcą turnieju i mistrzem Małopolski został Adam Biniszewski z Grodziska Mazowieckiego, który wyprzedził Macieja Gąskę z Pruszkowa oraz Marcina Radonia z Krakowa.

Wśród uczestników byli również mieszkańcy powiatu bocheńskiego, z których najlepszy wynik osiągnęła Janina Fita z Łapczycy.

Tradycja organizowania w Bochni Szaradziarskich Mistrzostw Małopolski sięga lat 90. ubiegłego wieku. Pomysłodawcą i inicjatorem konkursu był założyciel Bocheńskiego Klubu Szaradzistów – Stanisław Bukowiec, a z czasem w organizację włączyli się m.in. Tadeusz Bembenik, Leszek Posyniak, Karol Klima, Robert Żelichowski, Anna Kawalec, Janina Bembenik.

Dotychczas turnieje odbywały się m.in. w komorze Ważyn bocheńskiej Kopalni Soli, w Zamku w Nowym Wiśniczu, w Galerii Chełm, a obecna jubileuszowa edycja miała miejsce w sali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Bochni („Ekonomik”).

Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, zawodnicy mogli poznać piękno ziemi bocheńskiej, uczestnicząc tym razem w spacerze po historycznym centrum Bochni, zwiedzając bazylikę św. Mikołaja, Rynek, tężnię solankową.

Turystyczny charakter miała też druga część imprezy. Konkursowi, na który złożyły się zadania o zabytkach i atrakcjach regionu, w tym tych z Bocheńszczyzny, patronowała i ufundowała nagrody – Polska Organizacja Turystyczna. W tej rywalizacji najlepszym okazał się Przemysław Ketner z Józefowa koło Warszawy, a drugie i trzecie miejsce zajęli krakowianie – Paweł Kustroń i Marcin Radoń.

Natomiast z zadaniem specjalnym – ułożeniem hasła reklamującego „Polski Bon Turystyczny” – najlepiej poradziła sobie Krystyna Moś z Piekar Śląskich. Współorganizatorem tej części konkursu była Bocheńska Organizacja Turystyczna.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundował poseł Stanisław Bukowiec, on także wspólnie ze starostą bocheńskim Adamem Kortą, zastępcą burmistrza Bochni Gustawem Kortą oraz prezesem BKSz „Omnibus” Tadeuszem Bembenikiem wręczyli nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta Bochnia i firmę „Igloo”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc