R e k l a m a

Czwartkowe Spotkanie Muzealne: „Od soli do siarki”

-

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 9 czerwca o godz. 17:30 na Czwartkowe Spotkanie Muzealne „Od soli do siarki”, którego gościem będzie autor książki Adam Wójcik.

W 1981 roku młody historyk sztuki Adam Wójcik podjął swoją pierwszą pracę w bocheńskim Muzeum, gdzie wykonywał swoje obowiązki przez kolejnych pięć lat. W 1986 roku przeniósł się do Tarnobrzega, aby objąć stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków, przez kolejnych pięć lat inicjując i nadzorując prace konserwatorskie w licznych obiektach zabytkowych Sandomierza, Opatowa, Zawichostu, Klimontowa i innych.

Mając w pamięci dzieło prof. Stanisława Fischera, w 1991 roku założył Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, którym kierował przez ćwierć wieku. Obecnie Muzeum to składające się z zamku Tarnowskich w Dzikowie oraz Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego jest jednym z najciekawszych muzeów w Polsce południowo-wschodniej.

Spotkanie „Od soli do siarki” przybliży trudny proces tworzenia muzeum od podstaw, ale też ogromne bogactwo zgromadzonych w nim przez ostatnie trzy dekady zbiorów. W trakcie spotkania będzie można nabyć interesującą książkę autora „Od soli do siarki”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia