Tenis: Antek Kasperski wygrał 18. mecz deblowy z rzędu

-

Trwa znakomita passa Antka Kasperskiego, który wygrał 18. mecz gry podwójnej z rzędu. 14-latek prowadzony przez trenera Mateusza Walaska wygrał pięć turniejów deblowych z rzędu, z czego cztery w ramach Tennis Europe U14. Najpierw zwyciężył na Litwie, potem dwa razy w Polsce, następnie w Serbii i ponownie w Polsce.

Po triumfie w Siauliai Open by Toyota U14 zawodnik postawił na cykl turniejów rangi Tennis Europe. Antek podbudowany sukcesami na litewskich kortach, świetnie zaprezentował się w kolejnych zawodach.

Na początku maja pojechał do Bielsko-Białej, gdzie rozegrał Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. W parze z Janem Skrzyńskim z Krakowa zagrał pewnie i skutecznie. Pokonali kolejno Aleksandra Deda/Dawida Kiełba 6:2, 6:0, Karola Koska/Maksymiliana Stopę 6:0, 6:0 i w finale Aleksandra Białowolskiego/Jakuba Zagóla 6:0, 6:4.

Na tych samych kortach, kilka dni później, odbył się międzynarodowy turniej Advantage Cup 2022, w którym bochnianin w parze z zawodnikiem z Radomia Hubertem Plenkiewiczem rywalizowali z kolejnymi tenisowymi parami. Antek z Hubertem rozstawieni z numerem „1” pewnie wygrali dwa mecze deblowe i zakończyli zawody zwyciężając w finale z polskim duetem Janem Chłodnickim/Tymonem Litwicem 6:0, 6:4.

Wspaniałą passę z Bielsko-Białej Antek przedłożył w serbskiej Suboticy. Bochnianin w X Memoriale Jovana Kukarasa ograł cztery pary. W duecie z portugalczykiem Goncalo da Rosa Castro pokonali parę Neo Armus (Wielka Brytania)/ Minja Żivkovic (Serbia) 6:1, 6:0. W ćwierćfinałowym pojedynku wygrali z Luca Alexandru Tuica (Rumunia)/Novak Milosevic 6:1, 6:1, a w półfinale zmierzyli się z zawodnikami z Serbii Marko Savija/ Vanja Nikolic 6:0, 6:1. Tracąc tylko cztery gemy weszli do finału, który wygrali z parą czesko-węgierską Stepanem Ziska/ Marceli Kovacs 7:5, 6:0.

W kolejnym turnieju – KIA Polmotor Szczecin Cup 2022 – Kasperski i Plenkiewicz powtórzyli sukces z Bielsko-Białej. Rozstawieni z numerem „1” i bez straty seta sięgnęli po zwycięstwo wygrywając w finale z ukraińską parą Stepan Gvylava/Petro Uzenkov 6:4, 3:6, 10:5.

Antek wygrywając finał gry podwójnej w Szczecinie odnotował 18. z rzędu wygrany mecz w tym roku w grze podwójnej. Obecnie tenisista z Bochni jest na Mistrzostwach Polski do lat 14 w Pobiedziskach i stoi przed szansą kolejnej wygranej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023