Bochnia. W weekend warsztaty archeologiczne i spacer szlakiem bocheńskich wykopalisk

-

Galeria Kopalnia Sztuki wraz z zespołem archeologów pragną zaprosić wszystkich chętnych na spacer staromiejskim szlakiem bocheńskich wykopalisk.

W sobotę 18.06.2022 w godzinach: 16.00-17.30 w sali wystawowej Kopalni Sztuki Bochnia Rynek 16 odbędą się specjalne warsztaty archeologiczne. W ich trakcie goście będą mogli poznać tajniki zawodu Archeologa, warsztat pracy w terenie i w pracowni archeologicznej.

Warsztatom towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, ukazująca m.in. poszczególne fazy wykopalisk w centrum Bochni. Odpowiemy również na pytanie dlaczego najbardziej przez archeologów poszukiwane są śmietniki i wychodki, na najmłodszych zaś czeka zabawa w małego Odkrywcę!

W niedzielę 19.06.2022 o godzinie 10.00 i 16.00 zapraszamy na spacery szlakiem bocheńskich wykopalisk ul. Dominikańska – Rynek – pl. Świętej Kingi w towarzystwie opowieści, obrazów i zdjęć z prac archeologicznych.


Wydarzenie pod patronatem Miejskiego Domu Kultury i Kopalni Sztuki Bochnia zostanie poprowadzone przez zespół archeologów prowadzących wykopaliska: Marcina Paternogę i Agnieszkę Węgrzyn.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X