Biblioteka. Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Kmiecika

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Stanisława Kmiecika „Bliżej natury”. Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bochni.

Stanisław Kmiecik urodził się w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5-letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Jest samoukiem. Jego ulubionymi tematami malarskimi są: krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne osobistych metafizycznych nastrojów. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem.

Stanisław Kmiecik należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK od 1989 roku, najpierw jako stypendysta, a od 2005 roku członek zrzeszony. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo „Amun”, jak i na wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością.

Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród ponad 500 prac nadesłanych z 60 państw praca Stanisława Kmiecika zajęła 3. miejsce. Jest to ogromny sukces twórcy AMUN-u i promocja Polski.

Otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika to kolejna propozycja Biblioteki w ramach tegorocznych obchodów Dni Bochni. Na wystawie prezentowane są obrazy przedstawiające krajobrazy i kwiaty.

Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X