Tenis. Antek Kasperski po raz trzeci sięga po mistrzowskie złoto

-

Antek Kasperski, dwukrotny złoty medalista, zdobył na Letnich Mistrzostwach Polski trzecie w karierze złoto w grze podwójnej. Tym razem w kategorii do lat 14.

Bochnianin uczynił to ze swoim przyjacielem z kortu Hubertem Plenkiewiczem. To właśnie ta dwójka rządziła na kortach Klubu Tenisowego w Pobiedziskach, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie do lat 14. Chłopcy zdobyli tam kolejne trofeum w tej konkurencji.

Poważnych kandydatów do mistrzowskiego tytułu najlepszych deblistów do lat 14 było wielu. W drodze po tytuł pokonali m.in. duet Karpiński/Podczaszy, potem parę Piasek/Tryjański, a także Jeż/Litwic, z którymi mieli największe kłopoty, rozstrzygając wynik meczu dopiero w tie-breaku. W meczu o mistrzostwo Kasperski/Plenkiewicz nie dali szans duetowi Sadzik/Urbański, zachowując miano niepokonanej pary.

Obecnie bochnianin jest tenisistą, z którym Hubert Plenkiewicz najczęściej tworzy parę zwycięzców. Wygrali tę imprezę w Halowych Mistrzostwach Polski w 2020 roku w kategorii do lat 12 i w 2022 r. w kategorii do lat 14.

W turnieju singlowym Antek był rozstawiony z numerem 4 w drabince głównej. W meczu otwarcia pokonał Tomasza Płocharczyka, w drugiej rundzie wyeliminował Wiktora Jeża. Jednak w ćwierćfinale pożegnał się z rywalizacją singlową, przegrywając z Mikołajem Owramko.

Wyniki w turnieju deblowym:

  • I runda: Antoni Kasperski/Hubert Plenkiewicz – Szymon Karpiński/Szymon Podczaszy 6:2, 6:2
  • ćwierćfinał: Antoni Kasperski/Hubert Plenkiewicz – Igor Piasek/Jakub Tryjański 6:0, 6:2
  • półfinał: Antoni Kasperski/Hubert Plenkiewicz – Wiktor Jeż/ Tymon Litwic 3:6, 6:2, [10:8]
  • finał: Antoni Kasperski/Hubert Plenkiewicz – Jan Sadzik, Jan Urbański 6:4, 6:4

Wyniki w turnieju singlowym:

  • I runda: Antoni Kasperski – Tomasz Płocharczyk 6:2, 6:1
  • II runda: Antoni Kasperski – Wiktor Jeż 6:2, 6:4
  • ćwierćfinał: Mikołaj Owramko – Antoni Kasperski 6:4, 6:3
  • półfinały: Aleksander Błuś – Mikołaj Owramko 6:1, 6:1, Jan Urbański – Jan Sadzik 6:1, 6:2
  • finał: Jan Sadzik – Aleksander Błuś 6:3, 6:2

Plany na przyszłość? 14-latek w najbliższym czasie zamierza rywalizować tylko w kategorii do lat 14 w cyklu Tennis Europe. – W lipcu i w sierpniu spróbuję pojechać na kilka turniejów za granicę. Moim celem jest zbudowanie takiego rankingu TE U14, aby pod koniec roku znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce świata w swojej kategorii wiekowej – mówi Antek Kasperski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023