R e k l a m a

Dni Bochni. Święto Ulicy Białej – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Finałowy weekend Dni Bochni 2022 rozpoczął się od piątkowego Święta Ulicy Białej. W jego organizację, prócz miejskich instytucji kultury włączyli się mieszkańcy ulicy i firmy prowadzące na ul. Białej swoją działalność gospodarczą.

Dużym zainteresowaniem cieszył się prowadzony przez Agnieszkę Truś-Bakalarz i Ryszarda Rybkę spacer ulicą Białą pt. „Wycieczka w przeszłość. Chodzona opowieść o historii i architekturze ulicy Białej”.

W ramach wydarzenia zorganizowano warsztaty fotograficzne prowadzone przez Wojciecha Salamona, biblioteczną czytelnię (a w niej leżaki, jenga i puzzle XXL, książki, krzyżówki i rebusy literackie), warsztaty ceramiczne, wystawę prac bocheńskich artystów (z możliwością zakupu w galerii „Kopalnia Sztuki”), warsztaty artystyczne, wystawę portretów rodzinnych mieszkańców ul. Białej autorstwa Przemysława Koniecznego oraz kiermasz rękodzieła przygotowany przez członków Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom. Była też możliwość podglądania jak Mikołaj Stompór rysuje ulicę Białą…

Wieczorem odbył się jeszcze koncert akordeonisty Marcina Wyrostka – ZDJĘCIA, WIDEO.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc