R e k l a m a

Uczniowie II LO zwiedzili Francję – ZDJĘCIA

-

W drugiej połowie maja uczniowie II LO w Bochni odwiedzili Francję i spotkali się z młodzieżą z Turcji. Wycieczkę zorganizowano w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ ,,Cycle to the magic voice of Music’’ (,,Rowerem w magiczny świat muzyki’’). Przedsięwzięcie realizowali we współpracy z przyjaciółmi z Francji oraz Turcji – szkoły Mugla 75. Yil Fen Lisesi oraz Lycee Jean Monnet.

Główną ideą projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia, np. poprzez częstsze korzystanie z roweru jako środka transportu, a przy tym pielęgnowanie swoich pasji czy zainteresowań (w tym muzyki) i ,,zarażenia’’ nimi innych.

Uczniowie zobaczyli flagowe miejsca Paryża, takie jak wieżę Eiffla, Luwr oraz katedrę Notre-Dame, pływali po Sekwanie. Spędzili też kilka dni w urokliwym miasteczku Moulins, w którym aktywnie uczestniczyli w licznych zajęciach, takich jak: warsztaty z fizyki związane z muzyką i dźwiękiem, wycieczkach rowerowych, zajęciach śpiewu i tańca ludowego, grze terenowej.

Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej – tak mówi pewne arabskie przysłowie, które trafnie podsumowuje cały ich wyjazd. Każda podróż kształtuje charakter, daje poznać odmienne kultury i poszerzyć horyzonty, co jest dużo bardziej wartościowe niż wszelkie rzeczy materialne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc