R e k l a m a

List starosty do uczniów i nauczycieli na koniec roku szkolnego

-

W piątek 24 czerwca w szkołach na terenie całej Polski kończy się rok szkolny 2021/22. Uroczystości w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego odbędą się z udziałem przedstawicieli władz samorządu powiatowego.

Z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do nich okolicznościowy list.

W zakończonym roku szkolnym w szkołach prowadzonych przez Powiat Bocheński uczyło się blisko 4800 uczniów w 167 oddziałach, w tym w klasach pierwszych około 1200 uczniów. Absolwenci zakończyli naukę wcześniej. Jutro naukę kończy około 3500 uczniów.


Szanowna Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie,

jak mawiał Wiktor Hugo – życie składa się z przywitań i pożegnań. Koniec każdego roku szkolnego definitywnie zamyka pewien okres w życiu każdego ucznia. Przez ostatnie miesiące szkoła była Wam drugim domem.

Dyrekcja zabiegała, aby był to przyjazny dom. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor/Pana Dyrektora za trud włożony w to, że mimo piętrzących się zewsząd trudności zdołał/a zapewnić uczniom dobre warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika młodych ludzi po dróżkach, drogach i bezdrożach życia szkolnego. Za wpojone im przekonanie, że nie trzeba tylko iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko – prawdziwą sztuką jest umiejętnie korzystanie z niej.

Zwracając się z kolei do uczniów pragnę pogratulować im ich trudu i samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła. Wszystkim tegorocznym abiturientom chciałbym pogratulować wyników egzaminów. 

Rozpoczynają się wakacje. Będziecie przez ten czas korzystali z różnych form wypoczynku
i relaksu, część z Was zapewne podejmie pracę, inni będą  nabierali siły do nauki, jaka czeka na kolejnych edukacyjnych szczeblach. Gdziekolwiek rzuci Was los, nie zapominajcie o szkole, która przygotowywała Was do dorosłego życia, o jej nauczycielach, osobach odpowiedzialnych za jej prawidłowe funkcjonowanie. Otoczcie ciepłą pamięcią swoje koleżanki i kolegów ze szkolnych ław.

Rodzicom dziękuję za ich aktywność na rzecz szkoły, w której uczą się ich dzieci i pomoc w wielu wspólnie realizowanych przedsięwzięciach.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, pełnych wrażeń wakacji. Korzystajcie z uroków letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Adam Korta
Starosta Bocheński
Bochnia, 24 czerwca 2022 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc