Gdów. Policjanci jednego dnia zatrzymali dwie osoby z narkotykami

-

W minioną sobotę, policjanci Komisariatu Policji w Gdowie (powiat wielicki), zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie marihuanę. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 g marihuany. Dodatkowo kierowca Audi prawdopodobnie odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, gdyż badanie narkotesterem potwierdziło obecność w organizmie zabronionych środków.

2 lipca funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego oraz rewiru dzielnicowych zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 19, w rejonie parkingu przy szkole podstawowej w Gdowie. Patrol policjantów z Gdowa wylegitymował 4 osoby. W trakcie czynności 23-letni mieszkaniec gminy Gdów, zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, w trakcie której natrafili na woreczek foliowy z zawartością ponad 22 g marihuany. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające a także gotówkę w kwocie 1150 zł, którą mężczyzna posiadał przy sobie.

23-latek został zatrzymany i osadzony w PDOZ. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zatrzymania doszło również w Gdowie. Policjanci rewiru dzielnicowych zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie kontroli, policjanci przebadali 28-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Zachowanie kierowcy, nie dawało jednak mundurowym spokoju i wskazywało, że mógł się znajdować pod działaniem środków odurzających. Policjanci skontrolowali pojazd i w jego wnętrzu ujawnili worek foliowy z zawartością ok 65 g marihuany.

Badanie narkotestem wykazało, że 28-latek znajdował się pod działaniem marihuany oraz metaamfetaminy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a następnie po sporządzeniu dokumentacji, 28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających gdzie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jeżeli badanie próbki krwi potwierdzi wynik badania narkotestem, mężczyzna odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023