W czerwcu bocheńską kopalnię odwiedziło ponad 23 tys. turystów

-

Kopalnia Soli Bochnia powtórzyła wynik z maja. W czerwcu bocheńską żupę odwiedziło ponad 23 tys. turystów.

W maju kopalnię zobaczyło ok. 23 tys. osób. Wynik powtórzył się w kolejnym miesiącu.

W czerwcu bocheńską kopalnię soli odwiedziło 23 058 turystów. To wynik lepszy niż w analogicznym okresie 2021 roku – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Zygmunt Dobrowolski, prezes zarządu Kopalni Soli Bochnia.

Według prezesa kopalni do tego wyniku przyczyniły się m.in. działalność marketingowa i nowe działania związane z pozyskiwaniem potencjalnych klientów.

Na razie trudno oszacować ilu turystów odwiedzi w tym roku bocheńską kopalnię, ale prawdopodobnie zostanie pobity wynik z zeszłego roku (ok. 107 tys.), choć do rekordu sprzed kilku lat trochę pewnie zabraknie.

Rekordowa liczba turystów odwiedziła kopalnię soli w 2017 roku – 192 445 osób. Niedawno w rozmowie z Bochnianin.pl prezes Zygmunt Dobrowolski przyznał, że kopalnia jest w stanie obsłużyć nawet 300 tys. turystów rocznie.

Mamy możliwości, aby przyjmować więcej turystów niż było w rekordowym 2017 r. Myślę, że docelowo może to być nawet do 300 tys. rocznie. Takie mamy możliwości i taki jest nasz cel. Oczywiście musimy do tego dochodzić stopniowo i wykonać niezbędne prace, związane z zabezpieczeniem zabytkowej części Kopalni. Ze zwiększeniem liczby turystów wiąże się również kwestia zapewnienia bezpieczeństwa tych osób i związanego z tym utrzymania wysokiego poziomu całej infrastruktury, wszystkich instalacji, maszyn itp. Wymaga to jednak wysokiego nakładu kosztów i nie można zakładać, że zrobimy to w krótkim czasie, jednak w perspektywie dwóch lat wydaje się to możliwe – powiedział prezes Zygmunt Dobrowolski.

Czytaj również:
Nowy prezes Zygmunt Dobrowolski o swojej wizji rozwoju Kopalni Soli Bochnia – WYWIAD

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X