R e k l a m a

Niepołomice. Skruszony wandal sam się zgłosił i przeprasza przed kamerą: „To było głupie” – WIDEO

-

Wystarczył jeden dzień od upublicznienia w internecie zapisu monitoringu, aby wandal, który sprayem pobazgrał kosz na śmieci na Niepołomickich Błoniach, sam się zgłosił do władz miasteczka: „Zrobiłem głupią rzecz, przepraszam. Naprawię szkodę” – mówi w opublikowanym wideo.

Sprawca skorzystał w ten sposób z szansy otrzymanej od burmistrza Niepołomic, który prezentując nagranie pokazujące jakim materiałem dowodowym dysponują służby, poinformował, że jeśli sprawca sam się zgłosi i naprawi szkodę, władze miasteczka odstąpią od jego ścigania.

„Zrobiłem głupią rzecz”

Już na drugi dzień wandal sam zgłosił się do urzędu. – Ten młody człowiek wyraził skruchę, przeprosił, zobowiązał się do naprawienia szkody i kupna 5 drzewek, które będą zasadzone na błoniach. Miejmy nadzieję, że już nigdy więcej nie dopuści się kolejnych zniszczeń – poinformował burmistrz Roman Ptak.

Ale to nie koniec lekcji wychowawczej, bo przed kamerą stanął też sprawca (sfilmowany bez twarzy, jego głos zniekształcono), który wyjaśnił, że po zobaczeniu filmiku w internecie uświadomił sobie jaką głupią rzecz zrobił. – Coś mnie podkusiło, może to była kwestia „pokazania się” przy innych… Przepraszam za dewastację śmietnika i na pewno nie powtórzy się to już więcej. Naprawię szkodę, stanie się to dzisiaj wieczorem lub najpóźniej jutro.

Monitoring nagrał kolejny incydent

Tymczasem kamery sfilmowały kolejny incydent – tym razem przy ulicy Szkolnej. Na nagraniu widać, jak młody chłopak wyrywa z ziemi drzewko. Burmistrz Roman Ptak informuje: – Kolego, masz szansę na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Apeluje o zgłoszenie się do Pełnomocnika Burmistrza ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pod nr telefonu: 12 2509452 lub do sekretariatu: 12 2509434, w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Czekamy do środy 13 lipca, w przeciwnym razie przekażemy nagranie odpowiednim organom śledczym.

Jednocześnie burmistrz stanowczo deklaruje: To będzie ostatni taki przypadek. Od tej chwili bezwzględnie będziemy kierowali tego typu sytuacje do odpowiednich organów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc