R e k l a m a

Kilkuletnia Hania potrzebuje pieniędzy na aparat do tlenoterapii

-

Hania Nowak, podopieczna Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM w Bochni, ma jedną z najcięższych wad serca HLHS (Zespół niedorozwoju lewej części serca). Dziewczynka jest po 4 operacjach na otwartym sercu i 5 cewnikowaniach. Teraz potrzebuje aparatu do tlenoterapii. W serwisie Zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy na ten cel.

Wszystkie dotychczasowe operacje i zabiegi bardzo obciążyły pracę serca Hani, doszło do postępującej bradykardii i konieczne było wszczepienie rozrusznika serca. 6-latka ma bardzo duże nadciśnienie płucne, które utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Ponadto ma słabą wydolność fizyczną, krwotoki z nosa, niedomykalność zastawki 2 stopnia, zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, sinicę centralną, niskie saturacje, a także wadę genetyczną – trombofilię.

Hania jest objęta leczeniem paliatywnym. Wymaga tlenoterapii i podawania stałych leków. Dziewczynka jest pod stałą opieką kardiochirurga, kardiologa, neurologa, hematologa, pediatry, hepatologa, logopedy i psychologa. Ze względu na ciężkie rokowania i stan serduszka, Hania raz na 2 miesiące przebywa w szpitalu, w celu przeprowadzenia koniecznych badań i zabiegów.

Trwająca zbiórka ma pomóc w zakupie aparatu do tlenoterapii oraz zapewnić leki i rehabilitację.


W pomoc Hani włączył się Przemek (Włóczykij na Beskidzkim Szlaku), który postanowił przemierzyć Czerwony Szlak (ok. 500 km z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim), aby zebrać środki na zakup aparatu do tlenoterapii oraz zapewnić leczenie i rehabilitację Hani Nowak. Swoją 19-dniową wędrówkę zamierza rozpocząć 23 lipca, czyli w Dzień Włóczykija. Jego poczynania można śledzić TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc