Ciuchcia dla turystów na ulicach Bochni? Oto jakie plany ma Kopalnia Soli

-

Prezes Kopalni Soli Bochnia Zygmunt Dobrowolski spotkał się z Burmistrzem Miasta Bochni. – W trakcie spotkania Prezes Kopalni przedstawił Burmistrzowi Miasta Panu Stefanowi Kolawińskiemu zaktualizowaną koncepcję rozwoju ruchu turystycznego oraz otwarcia Kopalni na potrzeby Mieszkańców Bochni – poinformował dział marketingu bocheńskiej żupy.

Jak przekazano w komunikacie skierowanym do mediów, trwają prace nad poprawą wizerunku Kopalni, polegające na wymianie zadaszeń szybów Campi i Sutoris, na takie jak przed setkami lat, półokrągłe, wykonaniu napisów: 1248 Kopalnia Soli Bochnia, wraz z podświetleniem, co wpłynie, szczególnie w nocy na zmianę krajobrazu miasta, przyciągając uwagę turystów.

Rozpoczęto także prace nad opracowaniem koncepcji przeniesienia gastronomii z podziemi Kopalni na powierzchnię i uruchomienia restauracji w hali Starej Warzelni, z wydzieloną częścią na zabawy zręcznościowe dla dzieci oraz wykonaniem placu zabaw na zewnątrz obok restauracji.

Jednocześnie w związku z planowanym uruchomieniem nowej trasy turystycznej przy szybie Sutoris prowadzone są rozmowy dotyczące zakupu lub dzierżawy restauracji Grota od Spółki Uzdrowisko, w celu uruchomienia działalności gastronomicznej oraz punktu obsługi klienta.

W związku z ograniczonymi możliwościami parkowania w okolicach szybu Sutoris, planowane jest uruchomienie kolejki elektrycznej lub spalinowej z dwoma wagonami, która kursowałaby pomiędzy szybami Campi i Sutoris zatrzymując się przy najbardziej atrakcyjnych miejscach Bochni: Bazylika, Tężnia, Rynek, Muzeum Motyli, Basen, co wpłynęłoby na wzrost atrakcyjności oferty turystycznej Kopalni i rozpropagowanie atrakcyjności turystycznej Miasta Bochni.

– Prezes Kopalni zaproponował Burmistrzowi rozważenie możliwości aktywnego włączenia się Miasta w wybrane projekty, co znacznie przyspieszyłoby ich realizację. Propozycja została przyjęta z zainteresowaniem i zostanie omówiona w trakcie posiedzenia Rady Miasta – poinformowała Kopalnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023