R e k l a m a

Mały Jaś z Lipnicy Murowanej nadal potrzebuje pomocy

-

Kilka dni temu ruszyła nowa zbiórka środków na leczenie małego Jasia z Lipnicy Murowanej. Chłopiec urodzony w maju 2021 r. ma miopatię wrodzoną – chorobę, która powoduje zanik mięśni oraz zaburza rozwój fizyczny i umysłowy. Na rehabilitację i terapię genową potrzeba ok. 200 tys. zł.

Jaś oprócz miopatii ma szereg innych chorób. – Zmaga się z opóźnionym rozwojem nerwowym, jest po leczeniu wrodzonych stóp końsko-szpotawych. Zdiagnozowana również została w znacznym stopniu astma oskrzelowa, która wymaga leczenia. Tak trudno się pogodzić z tym, że te wszystkie choroby dotknęły moje maleńkie dziecko – napisała w serwisie siepomaga.pl Ewa Jarosińska, mama chłopca.

Chłopiec wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji w ośrodkach rehabilitacyjnych i w domu. – Z tego powodu nie mogę podjąć pracy, ponieważ synek wymaga stałej opieki, a oprócz niego mamy jeszcze dwójkę dzieci. Pracuje tylko mąż, ale jego pensję pochłaniają w znacznym stopniu koszty leczenia, dalszej diagnostyki czy wizyt u specjalistów – przekazała pani Ewa.

Dotychczasowa rehabilitacja nie przynosi znacznych rezultatów. Mimo swojego wieku Jaś nie jest w stanie sam siedzieć czy bawić się obiema rączkami, ponieważ posiada niedowład prawej strony ciała. Bardzo ważne w prawidłowym rozwoju Jasia są wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. To one dają największą szansę na prawidłowy rozwój i zwiększenie sprawności – wyjaśniła matka chłopca.

Na Facebooku trwają również licytacje, z których środki zasilają konto zbiórki – link TUTAJ.

Poprzednią zbiórkę, która trwała od lutego do maja br., wsparło 816 osób na łączną kwotę ponad 74 tys. zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia