Rzezawa. Pijany traktorzysta z zakazem prowadzenia pojazdów uszkodził ogrodzenia posesji

-

33-latek z gminy Rzezawa swoją niebezpieczną jazdą ciągnikiem rolniczym doprowadził do uszkodzenia ogrodzeń trzech posesji. Mężczyzna chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak został ujęty przez świadków. Po skontrolowaniu 33-latka okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do zdarzenia doszło w sobotę 16 lipca przed godziną 14:00.

W sobotnie popołudnie w Rzezawie, kierujący ciągnikiem rolniczym z urządzeniem do rolowania prasy po wykonaniu prac polowych wyjechał na jedną z ulic miejscowości. Mężczyzna nie panował jednak nad pojazdem do tego stopnia, że jego „jazda” doprowadziła do uszkodzenia ogrodzeń trzech posesji, które to pojazd napotkał na swojej drodze. Po zdarzeniu kierujący opuścił kabinę ciągnika i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został ujęty przez naocznych świadków swojej brawurowej jazdy, a następnie przekazany policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce – poinformowała bocheńska policja.

Mundurowi natychmiast wyczuli od niego silną woń alkoholu. Wylegitymowali mężczyznę i ustalili, że sprawca kolizji to 33-letni mieszkaniec gminy Rzezawa. Następnie kierujący ciągnikiem został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik to prawie 2,5 promila – przekazała policja.

Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 33-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Rzezawa przyznał się do winy. Teraz postawione zostaną mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X